Отборите на Крумовград и Черно море играят при резултат 1:1 в откриващия

...

НА ЖИВО: Крумовград - Черно море 1:1, начало на втората част

Отборите на Крумовград и Черно море играят при резултат 1:1 в откриващия мач от третия кръг на efbet Лига. В 25-ата минута Ренан Карвальо вкара за домакините, само че попадението му бе отменено поради засада. Атанас Илиев даде преднина на " моряците " от дузпа. В самия завършек на първото полувреме Александър Колев възвърне равенството.

Срещата стартира със здрава борба в центъра, само че без по-опасни офанзиви и голови благоприятни условия. В 10-ата минута Вячеслав Велев опита да откри собствен сътборник в наказателното поле на " моряците ", само че центрирането му не тормози Иван Дюлгеров, който излезе напред и улови.

Две минути по-късно пък точно Велев бе открит с центриране в пеналтерията на гостите, той се опита с едно допиране от въздуха да смъкна топката за Патрик Луан, само че отиграването му не се получи.

Първият прецизен удар бе на Алекс Колев, който получи още веднъж след високо подаване в наказателното поле. Топката бе свалена към нападателя с глава, а той опита воле сред двама души, а топката рикошира и се озова в ръцете на Дюлгеров.

Отборът на Крумовград продължи да е по-настоятелният и да основава по-добрите моменти. В 16-ата минута те направиха добра aтака, предходна по десния фланг. Патрик Луан пусна изострен пас към наказателното поле. Имаше допиране до ръката на Алекс Фернандес, само че то бе отвън накзателното поле, а и съдията остави играта да продължи. След това пристигна ударът от границата на пеналтерията, който обаче не затрудни стража на Черно море.

В 22-ата минута пристигна и най-хубавото състояние за домакините. Футболист на Крумовград хвърли топката в наказателното поле на " моряците " от тъч. Топката тупна и внесе безпорядък в защитата на гостите. До нея стигна Патрик Луан, който се сблъска с Иван Дюлгеров. Вратарят на Черно море направи задоволително, с цел да топката кацне на напречната греда, а по-късно да излезе.

Три минути по-късно Вячеслав Велев опита изстрел от отдалеченост, който обаче не бе добър и се спря в Серкан Юсеин, а след рикошет топката попадна в Ренан Карвальо, който я добави в мрежата на гостите. Веднага обаче прозвуча сигнал на Валентин Железов, който уточни, че има засада. Положението бе преразгледано от ВАР, а засадата беше доказана - 0:0.

Патрик Луан бе изведен отляво след триково подаване с пета на Алекс Колев в 32-ата минута. Луан обаче трябваше да стреля от дребен ъгъл и прати топката настрана от вратата.

В 37-ата минута Матеус Машадо се впусна към топка в наказателното поле, той стигна първи до нея, а по-късно бе препънат от Ренан Карвальо, който закъсня с влизането си. Валентин Железов незабавно уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението му. Атанас Илиев се нагърби с отговорността да извърши наказателния удар. Нападателят се ускори и преодоля Янко Георгиев, с цел да даде преднина на Черно море.

В самия завършек на първата част отлична офанзива на Крумовград бе приключена от Александър Колев. Той бе изведен от Димитър Тонев, а по-късно шутира с левия край около стража на Черно море и прати топката в мрежата за 1:1.

Две минути след подновяването на игра Алекс Колев опита изстрел от отдалеченост след прекрасен пас на Димитър Тонев. Шутът му обаче бе блокиран от преди малко влезлия на терена Влатко Дробаров.